Τα γεγονότα χωρίζονται από τον καθένα από τους τρεις πολιτισμούς που παρουσιάζονται στο φετινό φεστιβάλ-Giving Voice, Las Americas και Wales-και υποδιαιρούνται από το περίπτερο όπου λαμβάνει χώρα το γεγονός. Μην ξεχάσετε να πάρετε το χάρτη του φεστιβάλ σας, ώστε να μπορείτε να προγραμματίσετε την ημέρα σας!
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΦΩΝΗΣ
Κομμωτήριο / Σαλόνι ομορφιάς
11:00 π.μ.-12: 00 μμ Beauty Tales με τη Joni Jones, Novena Peters και Toni Blackman
12:00 μ.μ. - 1: 00 μ.μ. Ιστορίες με τον αδελφό Μπλε και την Βαλέρι Τούτσον
1:00 μ.μ.-2: 00 μ.μ. Το κομμωτήριο με Thomas Sayers Ellis και Kenny Carroll
2:00 μ.μ. - 3:00 μ.μ. Μαλλιά ιστορίες με Dylan Pritchett και Baba Jamal Koram
3:00 μ.μ. - 4: 00 μ.μ. Κήποι των Μητέρων μας: μεγαλώνουν μαύρα και όμορφα
4:00 μ.μ. - 5:00 μ.μ. Wit και σοφία με τον Kenny Carroll και την Tejumola Ologboni
5:00 μ.μ.-5: 30μμ Θέατρο Κλείσιμο
Ραδιοφωνικός σταθμός
11:00 AM-12: 00 μ.μ. Ραδιοφωνικό Ευαγγέλιο στην Μαύρη Κοινότητα
12:00 μ.μ. - 1:00 μ.μ. Vintage Black Radio, MLKing - Στη δύναμη της ειρηνικής πειθούς με την Lorne Cress Love
1:00 μ.μ.-2: 00 μ.μ. Η επόμενη γενιά του Black Radio
2:00 μμ-3: 00 μ.μ.
3:00 μμ - 4:00 μ.μ. Μια φωνή για τους ανθρώπους μας: Η δύναμη του μαύρου ραδιοφώνου που παρουσιάστηκε από την Lorne Cress Love
4:00 μ.μ. - 5:00 μ.μ. Vintage Black Radio Broadcast με Paul Robeson στο Peekskill
5:00 μμ-5: 30 μμ
Το Ορατόριο
11:00 π.μ.-12: 00 μ.μ. Παιδικό θέατρο Asante
12:00 μ.μ. - 1:00 μ.μ. Δράμα
1:00 μ.μ.-2: 00 μ.μ. Ποίηση με τη Σόνια Σάντσεζ, τη Νοβένα Πέτερς και την Τόνια Ματλέους
2:00 μ.μ.-3: 00 μ.μ. Roger Guenveur Smith Frederick Douglass Τώρα
3:00 μ.μ. - 4: 00 μ.μ. Ιστορία με Ντόνταντο Ζουλού και Βαλέρι Τούτσον
4:00 μ.μ.-5: 00 μ.μ. Ποίηση με τη Σόνια Σάντσες
5:00 μ.μ. - 5:30 μμ Closing Circle Story
Η σκιά
11:00 π.μ.-12: 00 μ.μ. Στην Αρχή ήταν ο Λόγος με τον Ντόνταντο Ζουλού
12:00 μ.μ. - 1: 00 μ.μ. Ιστορίες γειτονιάς με Holly Bass και Toni Lightfoot
1:00 μ.μ.-2: 00 μ.μ. Stoop Stories με Onawumi Jean Moss και Diane Ferlatte
2:00 μ.μ.-3: 00 μ.μ. Ένας ποιητικός διάλογος με την Τόνι Μπλάκμαν
3:00 μ.μ. - 4:00 μ.μ. Η φωνή του καλλιτέχνη με τον Roger Guenveur Smith
4:00 μ.μ.-5: 00 μ.μ. Δράμα με την Τόνια Ματσουγ
5:00 μ.μ.-5: 30 μ.μ. κλείσιμο ποίησης
Νεαρές λέκτορες
11:00 π.μ.-12: 00μ Creative Challenge με την Esther Ουάσιγκτον
12:00 μ.μ. - 1: 00 μ.μ. Εργαστήριο ιστορίας με τη Σόνια Σάντσες
1:00 μ.μ.-2: 00 μ.μ. Το Blues. Raps, Rhymes, και το πρόγραμμα Snaps / Mind Builders
2:00 μ.μ. - 3:00 μ.μ. Αίθουσα παιδικού θεάτρου Ασαντών
3:00 μ.μ. - 4: 00 μ.μ.
4:00 μ.μ.-5: 00 μ.μ. Οι Blues, Raps, Rhymes και Snaps Program / Mind Builders
5:00 μ.μ.-5: 30 μ.μ. Κλείνοντας τον πολιτισμό των παιδιών
LAS AMERICAS
Folkways Salón
11:00 π.μ.-11: 45 π.μ. Μουσική Jíbaro: Ecos de Borinquen
11:45 π.μ.-12: 35 μ.μ. Mariachi Los Camperos του Nati Cano
12:35 μ.μ.-1: 25 μ.μ. Las Estrellas del Vallenato
1:25 μμ-2: 15 μ.μ. Joropo Llanero: Grupo Cimarrón
2:15 μ.μ.-3: 05 μ.μ. Los Maestros del Joropo Oriental
3:05 μ.μ.-3: 55 μ.μ. Mariachi Los Κάμερος του Nati Cano
3:55 μ.μ. - 4:45 μ.μ. Υιός Jarocho: Υιός de Madera
4:45 μ.μ.-5:30 μ.μ. Mariachi Chula Vista
La Peña
11:00 π.μ.-11: 45 π.μ. Εκμάθηση μουσικής εργαστηρίου Mariachi
11:45 π.μ.-12: 35 μ.μ. Εργαστήριο Currulao
12:35 μμ-1: 25 μ.μ. Παραδόσεις μουσικής Sonoran: Don Beto Cruz & Jesús García
1:25 μ.μ.-2: 15 μ.μ. Mariachi Εργαστήριο
2:15 μ.μ.-3: 05 μ.μ. Κάνοντας ένα νέο μέρος σπίτι
3:05 μμ-3: 55 μ.μ. Ιστορίες Τραγουδιών
3:55 μ.μ. - 4:45 μ.μ. Μουσική εκδήλωση Música de Arpa Grande
4:45 μ.μ.-5: 35 μ.μ. Εργαστήριο αυτοσχεδιασμού
Salón de Baile
11:00 π.μ.-11: 45 π.μ. Los Maestros del Joropo Oriental
11:45 π.μ.-12: 35 μ.μ. Chanchona de los Hermanos Lovo
12:35 μ.μ.-1: 25 μ.μ. Música de Arpa Grande: Arpex
1:25 μ.μ.-2: 15 μ.μ. Huasteco Μουσική & Χορός: Los Camperos de Valles & Artemio Posadas & Dolores García
2:15 μμ-3: 05 μμ Drumming Workshop
3:05 μμ-3: 55 μ.μ. Joropo Llanero: Grupo Cimarrón
3:55 μ.μ.-4: 55 μ.μ. Χορευτικό πάρτι: Chanchona de los Hermanos Lovo & Las Estrellas del Vallenato
ΟΥΑΛΙΑ
Ράγκμπι Λέσχη
11:00 π.μ.-12: 00 μ.μ. Τραγουδιστές-Συγγραφείς
12:00 μ.μ. - 1:00 μ.μ. Γυναίκα αρμονία τραγουδώντας
1:00 μ.μ.-2: 00 μ.μ. Ιστορίες με μουσική
2:00 μ.μ. - 3:00 μμ Ashtons
3:00 μ.μ. - 4:00 μ.μ. Harp and Voice
4:00 μμ-5: 30 μμ Sild και επισκέπτες
Κύκλος ιστορίας
11:00 π.μ.-12: 00 μ.μ. Ιστορίες για Παιδιά
12:00 π.μ.-1: 00 μ.μ. Ποίηση για την ουαλική ταυτότητα
1:00 μ.μ.-2: 00 μ.μ. Ιστορίες από το Mabinogion
2:00 μ.μ.-3: 00 μ.μ. Ποίηση και τραγούδι
3:00 μ.μ.-4: 00 μ.μ. ουαλικά τραγούδια και ιστορίες
4:00 μ.μ.-5: 00 μ.μ. Φεστιβάλ Ποίηση
5:00 μ.μ.-5: 30 μ.μ. Ουαλικό μάθημα: Ημέρες της εβδομάδας
Γεύση της Ουαλίας
11:00 π.μ.-12: 00 μ.μ. Ουαλίας πρωινό και παταγωνιστική μπάρμπεκιου προετοιμασία
12:00 π.μ.-1: 00μμ Μαγειρική με βάζο και καζάνι
1:00 μ.μ.-2: 00 μ.μ. Κελτική Καραϊβική
2:00 μ.μ. - 3:00 μ.μ. παιχνίδι και άγρια τρόφιμα
3:00 μ.μ. - 4: 00 μ.μ. Συνταγές από την Παταγονική Μάγδα
4:00 μ.μ.-5: 00 μ.μ. Διατήρηση τροφίμων στην Ουαλία και παταγονική ουαλική
5:00 μ.μ.-5: 30 μ.μ. Περιφερειακές ειδικότητες
Το τετράγωνο μίλι
11:00 π.μ.-11: 45 π.μ. Η πλατεία μου: Πόλη και χώρα
11:45 πμ-12: 30 μ.μ. Η Heritage Meets Innovation: Μουσεία
12:30 μ.μ.-1: 15 μ.μ. Ουαλία και ο κόσμος: Διεθνή γεγονότα
1:15 μ.μ. - 2: 00 μ.μ. Σκέψου παγκόσμια, ενεργήστε τοπικά: Κτίριο για τον πλανήτη
2:00 μ.μ.-2: 45 μ.μ. Εργασία και παιχνίδι σε εξωτερικούς χώρους: πέτρα και ξύλο
2:45 μ.μ.-3: 30 μ.μ. Προσαρμογή, επαναχρησιμοποίηση, ανακύκλωση: Κεραμικά και αποδυτήρια
3:30 μ.μ. - 4: 15 μ.μ. Οι Τέχνες σε Δράση: Εκπαίδευση Τέχνης στην Ουαλία
4:15 μμ-5: 00 μ.μ. Εμπειρίες Φεστιβάλ: Πείτε την ιστορία σας
5:00 μ.μ.-5: 30 μ.μ. Εμπειρίες Φεστιβάλ: Πείτε την ιστορία σας
Ουαλός Δράκος
11:00 π.μ.-12: 00 μμ Mίνι, σωλήνες και κιθάρα
12:00 μ.μ. - 1:00 μ.μ. Crasdant
1:00 μ.μ.-2: 00 μ.μ. Μόνο άνδρες δυνατά!
2:00 μ.μ.-3: 00 μ.μ.
3:00 μ.μ. - 4:00 μ.μ. Crasdant
4:00 μ.μ. - 5: 00 μ.μ. Το Hennessys
5:00 μμ-5: 30 μμ
Welsh Media
11:00 π.μ.-12: 00 μ.μ.
12:00 μ.μ. - 1: 00 μ.μ.
1:00 μ.μ.-2: 00 μ.μ.
2:00 μμ-3: 00 μ.μ.
3:00 μ.μ. - 4: 00 μ.μ.
4:00 μ.μ. - 5: 00 μ.μ.
5:00 μμ-5: 30 μμ